Dodoties atpūtas braucienā vai komandējumā (vai tml.) uz Sanktpēterburgu, nenoliedzami kā vienu no apskates punktiem savā ekskursijas plānā būtu vērts iekļaut
Pēterhofu. Šī pilsēta jau vairāk kā 300 gadus tiek dēvēta par strūklaku galvaspilsētu un tūristi uz šejieni plūst no malu malām!
Taču šoreiz nevēlos aizrauties ar vēstures faktiem vai mistiskiem nostāstiem par šo vietu, bet gan sniegt noderīgu informāciju par to, kā nokļūt līdz Pēterhofai un ar kādu naudas summu būtu jārēķinās, dodoties šurp.
Iespējams, ar vienu dienu būs par maz, lai apskatītu visu plašo pilsētas teritoriju ar tik daudzajām pilīm un skaistajiem parkiem, tādēļ Pēterhofas apskatei iesaku veltīt vismaz 2 dienas. Taču, ja jūsu rīcībā ir viena vienīga diena, tad Lejas parks un Lielā pils patiešām būtu tas, kas būtu jāredz!
Ja uz Pēterhofu brauksiet no Sanktpēterburgas, iesaku izmantot maršruta taksometru (MT), kas finansiāli būs daudz izdevīgāk. Bet, protams, ir arī citi veidi, kā nokļūt līdz šai, Somijas līča krastā esošajai, pilsētai:
> ar vilcienu no stacijas “Балтийский вокзал" un pēc tam tālāk ar maršruta taksometru līdz Augstajam dārzam vai
> ar kuģīti, kas atiet no Ermitāžas un pieved tieši pie Pēterhofas Lejas parka (brauciena cena vienā virzienā ir 500 RUB, kas ir apmēram 10 Ls).
MT uz Pēterhofu kursē no vairākām metro stacijām, arī no "Автово", no kurienes tie atiet ik pēc 2 min. Šos MT ir viegli atpazīt, jo tie no visām pusēm ir apdrukāti ar uzrakstu «Фонтаны». Biļetes cena vienai personai ir 60 RUB (1.20 Ls), un tas ceļā pavada nieka 25 min. MT pieved tieši pie Augstā dārza. Lai arī šī pietura nav MT galapunkts, MT vadītājs parasti pasaka, kad ir jākāpj laukā. Gadījumā ja tomēr viņš neko nesaka, to, ka jākāpj laukā, var spriest pēc pārējiem pasažieriem, jo lielākā daļa mēdz izkāpt tieši pie slavenajām strūklakām.
Augstais dārzs un Lejas parks ir slavenākie tūristu apskates objekti Pēterhofā. Tas ir milzīgs komplekss ar Lielo pili, strūklakām un alejām. Lai apskatītu
Augsto dārzu, par to nav jāmaksā - tas pieejams jebkuram interesentam bez maksas. Ieejot šajā dārzā, skatam paveras burvīga ainava ar daudzajām strūklakām un ziedu paklājiem. Pieļauju, ka vasarā te ir visskaistāk, kad ziedi ir pilnā plaukumā un dzīvžogu arkas ir zaļas jo zaļas!
Aizejot līdz Lielajai pilij un pēc tam novirzoties pa kreisi, esam nonākuši līdz kasēm, lai
Lejas parka apskatei par 400 RUB (8 Ls) nopirktu ieejas biļeti. Bet, ziniet, te es jums iesaku izmantot nelielu viltību! Kā zināms, Krievijā muzeju vai citu vietu apskate vietējiem iedzīvotājiem ir lētāka, nekā ārzemniekiem, un tas pats attiecas arī uz Lejas parku, kur Krievijas pilsoņiem ieeja ir 250 RUB. Lai ietaupītu 150 RUB, pie kases droši lieciet lietā savas krievu valodas prasmes! Tomēr, lai kasiere nepamanītu akcentu, iesaku neizplūst liekos vārdos un vnk krieviski palūgt:"Vienu biļeti." Redzēsiet, ilgi nedomājot, kasiere jums iedos biļeti par 250 RUB! (Ja esat vairāku cilvēku kompānija, iesaku pie kases savstarpēji nesarunāties, lai kasiere nepiefiksētu, ka esat ārzemnieki.)
Tad, nu, lūk, kad biļetes nopirktas un caur drošības vārtiem iziets, var sākties burvīgā un neaizmirstamā pastaiga vairāku stundu garumā. Parka apskatei tiešām ir jāvelta vairākas stundas - vismaz 3 vai 4, jo teritorija te tiešām ir plaša un te ir, ko redzēt!
Vislielāko uzmanību Lejas parkā piesaista Lielā kaskāde un zeltītās skulptūru grupas, kā arī marmora kolonnas un strūklaku vāzes, kas jo īpaši krāšņi izskatās, kad saulainā dienā vērojama ūdens šļakatu un saules staru saspēle! Tāpat parka teritorijā ir apskatāmas daudzas citas strūklakas un vairākas mazās pilis.
Arī par bērniem te ir padomāts: taciņu tik daudz, ka var skriet un skriet; sastopama interesanta "pārsteiguma strūklaka" un saldējuma stendi vai ik uz soļa!
Lai nebūtu jādomā par to, kā remdēt izsalkumu, turpat, Somijas līča krastā, ir jauka ēstuvīte, kur gardi pamieloties.
Jāatzīst, lejas parka apskate patiešām var izvērsties par burvīgi pavadītu laiku! Un, ja ir vēlme uzzināt ko vairāk par šo vēsturisko un neaizmirstamo vietu, iesaku ieskatīties te:
https://www.peterhofmuseum.ru/ un
https://www.icelo.lv/ .
P.S. Braucot turp un atpakaļ, var izvēlēties dažādus transporta veidus, piem., turp doties ar MT, bet atpakaļ - ar kuģīti, tādā